Wien
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Вашите банери
Purple Coffee EmptyНед Яну 06, 2013 6:16 pm by Дейвид Гордън

» Изоставеният цех
Purple Coffee EmptyЧет Дек 15, 2011 7:08 pm by Ник Даркъс

» Анита Блейк
Purple Coffee EmptyПон Дек 12, 2011 8:41 pm by Касиди Андрюс

» Промяна на лик
Purple Coffee EmptyНед Дек 11, 2011 7:52 pm by Freaky

» Спам Без Срам Vol. 2
Purple Coffee EmptyНед Ное 27, 2011 2:04 pm by Edvard Targaryen

» Алеята около гората
Purple Coffee EmptyВто Ное 22, 2011 5:24 pm by Edvard Targaryen

» ...другарче за РП
Purple Coffee EmptyПон Ное 14, 2011 1:12 pm by Freaky

» Кейти Фоус
Purple Coffee EmptyСъб Ное 12, 2011 9:52 pm by Freaky

» Да броим до.... Vol.1.
Purple Coffee EmptyСъб Ное 05, 2011 12:36 pm by Freaky

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 28, на Чет Ное 23, 2017 4:30 pm
Статистика
Имаме 149 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Ема Хънт

Нашите потребители са написали 7309 мнения in 364 subjects
Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Календар Календар

Победители от конкурси
Победителите от конкурса за модератори са : Макс Фрей (Глобален Модератор),Хелена Салвадор (Виена) и Ана Блейк (Всичко останало) ! Честито !
Affiliates
Purple Coffee Pageviews=1

Purple Coffee

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Purple Coffee Empty Purple Coffee

Писане by Freaky Пон Юли 11, 2011 10:20 am

Purple Coffee Dsc_00051
Freaky
Freaky
One and only

Posts : 412
Join date : 25.05.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 9:28 pm

Поредния безцелно прекаран ден във Виена клонеше към своя край и реших да прекарам последните часове от него в кафенето. Влязох и седнах на традиционното място, точно на ъгъла между прозореца и стената. Поръчах си кафе и зачаках да ми бъде сервирано, докато гледах навън, към все още пълните улици, въпреки късния час. Всеки ден бе еднакъв с предишния и пълно отражение на предстоящия. Преди години живота тук ми харесваше, но от доста време вече не ми носи никаква наслада. Всичко ставаше твърде еднотипно.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 9:37 pm

Обикалях безцелно из улиците на Виена и разглеждах наоколо. Не бях се срещала с познатите си от доста време и се чувствах така, сякаш съм единствената на този свят. Крачех бавно и мислех, както обикновено. Стигнах до някакво кафене и реших да го посетя. Настаних се и си поръчах кафе. Подпрях глава на ръката си и зачаках, докато ми донесат поръчката. Позволих си да огледам наоколо. Местенцето бе хубаво, нямаше много хора и бе спокойно, което бе най-важното - кой не обича спокойствоето?
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 9:43 pm

В кафенето влезе някакво непознато за мен момиче. Не приличаше на турист и явно беше от тук, но не я бях виждал до сега. Е, не бива да се учудвам, защото тук живеят около два милиона души и е невъзможно да познавам всеки от тях. Тази мисъл доведе до появата на нова. Търсех начин да избена скуката, а току-що пред очите ми се появи идеална възможност...

Станах от стола си, взех чашата и поех към нейната маса.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 9:52 pm

След малко ми донесоха кафето. Отпих глътка от топлата течност и поставих внимателно чашата на масата пред мен. Скръстих крака и се загледах пред прозореца, който се намираше точно пред мен. "Колко е хубаво тук!" - помислих си и въздъхнах дълбоко. С периферното си зрение видях, че някой се приближава насам, но явно отиваше при някого другиго. Не можех да се сдържа да не погледна и го сторих. Обърнах се незаинтересовано. Беше високо стройно момче, с руса коса и зелени очи. След като задоволих любопитството си отново се обърнах и отпих глътка от кафето си.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 9:57 pm

- Може ли да седна? - попитах аз, когато достигнах нейното място. - Търся си компания и видях, че седите сама.

Не знам дали оправданието, което използвах ще свърши работа, но нищо не губех в случая. Тя не ме познава и изобщо нямаше да ми пука дали ще ме отпрати или ще се съгласи да се настаня до нея. Във Виена има предостатъчно други момичета, с които може да си опитам късмета и отказа на една не бива да се превръща в трагедия, а и още не бях получил такъв. Надеждата умира последна, нали така казваха?
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 10:05 pm

Погледнах момчето учудено. Замислих се за миг и отвърнах:

- Да, да! Заповядай! - казах и посочих с ръка стола пред мен. Явно днес щеше да е малко по-различен ден. Нови запознанства - нови възможности! Русокосия изглеждаше свестен тип и щях да се радвам, ако с него се поопознаем. Отпих от кафето си и го погледнах, но не се задържах много така и сведох глава.

- Как се казваш? - запитах направо и леко се усмихнах.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 10:11 pm

- Тран Дюбос! - отвърнах на мига, сякаш очаквах подобен въпрос, но не подадох ръка за ръкостискане, защото масата ми пречеше, и вместо това просто седнах срещу нея. Сега трябваше да внимавам за всяка подробност в нейното държане, за да разбера дали разговора ни й е приятен, или не. Езика на тялото понякога може да покаже повече от самите думи и за това от него може да се правят доста точни изводи за човека, стига наблюдателя да е опитен. Аз не мога да се определя като такъв, но с годините научих някои полезни неща.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 10:17 pm

"Хубаво име!" - помислих си и се представих без да чакам да ми зададе въпроса за името ми.

- Ейми Джонсънс! - изрекох. Отпих от кафето си и се загледах в него с лека усмивка. Мина се малко време и отместих за кратко поглед към прозореца, сякаш чаках някой да влезе всеки момент през вратата. Радвах се, че има с кой да разменя една-две думи. Не помня от колко време не се бях чувствала така, както се чувствам сега. Отново го погледнах и зачаках за някаква реакция от негова страна.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 10:21 pm

- Приятно ми е! - казах аз и започнах да анализирам действията й. Първото, което ми направи впечатление, бе чашата с кафето, която бе разположена точно между нас. Това показваше, че търси дистанция, неуверена е и се опитва да се предпази, чрез този стар похват, даващ известна доза спокойствие. Сторила го е неумишлено, но всичко това е дело на нейния разум и показва намеренията й. Усмивката върху лицето й силно противоречеше с тези изводи и за това леко се усъмних в нейната искреност. Отпих на свой ред и поставих чашата вдясно от мен, за да покажа, че аз съм открит за разговор.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 10:26 pm

- На мен също! - казах и забелязах, че гледа към чашата ми с кафе. Отпи от своята и я остави встрани, което ме подсети, че моята не е на точното място. Поместих я леко вляво от мен и сложих ръце на масата. Не е особено културно, но така щях да му покажа, че ми изглежда интересна личност и че искам да го опозная.

- Тук ли живееш? - запитах и го погледнах заинтересовано. Надявах се да разбере намеренията ми и да не се оттегли от мен. Не бях особено добра в запознанствата, но се опитвах да направя добро първо впечатление за себе си.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пет Авг 05, 2011 10:31 pm

- Да, от цяла вечност - пошегувах се, но тя не осъзнаваше колко много истина имаше в тези думи. С поставянето на ръцете си върху масата тя леко се приближи, което пък беше признак, че не изпитва досада от разговора и дори може да й е приятно. Явно първоначалната преценка на положението се бе оказала грешна и това трябваше да ме радва. Още обмислях в каква посока да продължи дискусията и поради тази причина избягвах аз да задавам въпросите. Оставих я да си мисли, че владее инициативата, но скоро щеше да разбере, че не е така. Стана ми любопитно що за човек е тя.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пет Авг 05, 2011 10:41 pm

Усмихнах се на свой ред.

- Познато. - отвърнах и го погледнах плахо. Може би го беше срам да задава въпроси и трябваше по някакъв начин да продължа дискусията ни. Извъртях замислено очи, след което го стрелнах с поглед. "Дали е човек?" - запитах се, но знаех, че това не е най-подходящия въпрос, който можех да задам.

- Какво правиш по това време навън? Не се ли страхуваш, че нещо може да ти се случи? - запитах и се сетих за миналото ми. Не съжалявам особено, че съм вампир... Съжалявам, че трябваше да оставя семейството си без дори да им кажа къде отивам и какво се е случило с мен онази вечер.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Съб Авг 06, 2011 9:12 am

Последният й въпрос предизвика в мен широка усмивка.

- Какво може да ми се случи? Виж колко хора има - отвърнах и се загледах навън. Наистина беше пълно с постоянни жители и туристи, които обичат да излизат именно по това време от денонощието, защото времето е най-приятно. Обожавах атмосферата на нощна Виена. Нито един друг европейски град не може да се похвали с подобна, а постоянния поток от минувачи по улиците, който не стихва дори и в късните часове на нощта много наподобява този в големите американски агломерации.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Съб Авг 06, 2011 1:08 pm

- Да, прав си. - отвърнах - Но все пак да се скиташ сам.. Никога не знаеш кой ти мисли доброто и кой злото, нали? - казах и се усмихнах. Отпих глътка от кафето си и поставих чашата настрана. Замислих се... "Дали съм му досадна?" - запитах се и го погледнах въпросително. Изглеждаше доста спокоен, което страшно много ме учуди. Ако беше човек, едва ли щеше да е такъв. "Възможно ли е и той да е вампир, като мен? Хм.. Няма невъзможни неща на този свят!" Отпих още веднъж и зачаках някаква реакция от негова страна.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Съб Авг 06, 2011 1:15 pm

- Това е Виена! - възкликнах аз. - Възможно най-безопасния европейски град.

Усмихнах се, за да й покажа, че съм сигурен в думите си и се надявах така да убедя и нея.

- Обикновено аз създавам проблемите тук, а не други на мен - добавих шеговито и я погледнах предизвикателно в очите. Не съм чак толкова лошо момче, но и като такъв мога да се опиша. Като цяло аз съм доста странен човек и почти всеки образ пасва с характера и действията ми.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Съб Авг 06, 2011 1:27 pm

Явно си имах работа с лошо момче. Е, не мога да умра отново, така че не се страхувах от него. Погледа му бе доста предизвикателен.

- Оо! - възкликнах аз - Явно си имам работа с лошо момче, а? - казах и реших да отвърна на предизвикателния му поглед. Лека усмивка се изписа на лицето ми. "Какви ли проблеми създава той?" - запитах се - "Не ми изглежда като бунтар малко или много, но външния вид понякога лъже и то доста"
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Съб Авг 06, 2011 1:35 pm


- Е, строго секретни са, но ако се поопознаем може и теб да те включим в нещо. Стига да проявиш желание, разбира се.

Припомних си сладките спомени, но нямах скорошни такива. Трябва тези дни да направя нещо, за да не си развалям репутацията. Сега излиза, че се представям за лошо момче, докато всъщност нямам с какво да се похваля. Погледнах я и отпих от кафето си, без да отмествам погледа си от нея. Щом свалих чашата се усмихнах.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Съб Авг 06, 2011 1:48 pm

- Зависи за какво става на въпрос. - казах и се усмихнах - Обикновено съм навита за лудорий. Все пак това правя през повечето време. - признах. Отпих поредната глътка от кафето си и се облегнах назад. Прехапах леко долната си устна и му хвърлих един пронизващ поглед. "Ако и той обича лудорийте ще съм много радостна, защото ще има с кой да ги правя." - помислих си и отново се подпрях на масата - "Е, ако ми позволи да го опозная, разбира се!"
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Съб Авг 06, 2011 1:53 pm

Вдигнах за пореден път чашата си и допих кафето.

- Искаш ли да се разходим, Ейми? Нали може да те наричам така?

След тези два въпроса погледнах към прозореца и установих, че тълпата малко е понамаляла. Пиковия час отдавна отмина, но въпреки това все още имаше доста хора. Два милиона души, всеки от които се е запътил нанякъде. Едни се прибират вкъщи, други тепърва излизат и вървят към кафенетата и баровете, а трети - просто обикалят безцелно из улиците. Аз обмислях да се присъединя към последната група и се надявах, че тя ще ми прави компания в това начинание.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Съб Авг 06, 2011 2:02 pm

- Бих се радвала да ти правя компания! - кимнах и допих последната глътка от кафето си. - И да, може да ме наричаш Ейми, Тран! - казах и се изправих бавно. Сложих ръце на кръста си.

- Имаш ли някаква идея за това къде ще отидем? - попитах на свой ред и зачаках отговор. Пъхнах ръцете си в задните джобове на доста прилепналите си дънки и го погледнах с мили очички. Навън беше тъмничко, но имаше доста хора и точно заради това тук ми харесваше толкова много. Когато и да излезеш винаги има някой, който да се скита.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Съб Авг 06, 2011 2:06 pm

- Все още не съм решил. Нека да излезем и да вървим, докато не ни хрумне идея или нещо не ни грабне окото. Все ще намерим какво да правим, пък и да се разхождаме пак не е напълно безсмислено занимание, нали?

Изправих се, кимнах на сервитьорката за доиждане, която прибираше чашите от съседната маса и поставих на нашата банкнота, покриваща сметката и на двамата.

- След теб! - казах на Ейми и посочех към вратата.
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Съб Авг 06, 2011 3:34 pm

- Разбира се, че не е безсмислено занимание. Обичам да се разхождам! - заявих и му намигнах. Той се изправи и плати сметката. "Колко мило от негова страна!" - помислих си - "Дори не ме познава и ми плаща сметката." Кимнах в знак на одобрение.

- След теб! - каза той и посочи вратата.
- Благодаря! - отвърнах и заедно излезнахме от кафенето.
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Тран Дюбос Пон Авг 22, 2011 7:48 pm

Влязох в кафенето, часът беше 7:45. Бях подранил с четвърт час, но не можех да си позволя да закъснея. Това щеше да обиди и нея и мен. През изминалия ден дълго мислих за случилото се, но не успях да намеря търсения отговор и окончателно да реша проблема. За това сега се надявах с нея да изясним всичко и да приключим с този въпрос. А всъщност, можеше изобщо да не дойде. Какво правя тогава тук? Стоя и чакам момиче, което сигурно ако ме види отново би си издействало ограничителна заповед. Кого заблуждавам? Та шанса тя да дойде е едно на милион. И въпреки това не смея да стана от стола си. Защо?

Ставам все по-объркан и по-объркан, а в главата ми нахлуват нови въпроси, но не и отговори. Живея от толкова години, а не мога да разреша един елементарен проблем. Какво е различното сега? Защо е толкова трудно, а изглежда така лесно?
Тран Дюбос
Тран Дюбос

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Ейми Джонсънс Пон Авг 22, 2011 7:55 pm

Оправих се набързо и реших да тръгна по-рано. Не исках да закъснея и да го карам да ме чака. Ходех бързо и през целия път мислех какво да правя, ако той ми е вързал тенекия. Най-сетне стигнах до вратите на кафенето, в което по-рано се бяхме запознали. Въздъхнах дълбоко и влязох. Огледах се и го видях на една от масите. Приближих се бавно и плахо се настаних без покана на стола, намиращ се срещу него...
Ейми Джонсънс
Ейми Джонсънс

Posts : 45
Join date : 05.08.2011

Върнете се в началото Go down

Purple Coffee Empty Re: Purple Coffee

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите